W letnie upały można połączyć jazdę na rowerze z wypoczynkiem nad wodą. Idealnym rozwiązaniem może być wyjazd na południowy-zachód do Parku Krajobrazowego Doliny Bystrzycy. Proponuję wsiąść do któregoś z pociągów jadących przez Mietków (jest ich sporo). W pobliżu mamy dwa dobre miejsca oferujące bezpieczną kąpiel i mające solidne zaplecze. W zależności od upodobań z kąpielisk można wrócić do Wro bądź pociągiem (do wyboru stacje Mietków, Kąty Wrocławskie lub Sadowice) lub samodzielnie na rowerze. Wariant powrotu z Mietkowa jest odpowiedni dla rodzin z małymi dziećmi, Kąty i Sadowice to średniej długości trasy dla każdego. Powrót rowerem do miasta dedykowałbym już troszkę jeżdżącym. Możliwe warianty takich wycieczek znajdziesz na mapie Weekend na rowerze – Park Krajobrazowy Dolina Bystrzycy.

 

Przystań w Borzygniewie na Zalewie Mietkowskim. To solidny punkt programu – Gastronomia, zaplecze sanitarne, wypożyczalnia, szkółka a przede wszystkim spora plaża i piękne widoki na majestatyczny Masyw Ślęzy. Można też tu przenocować. Sam zalew to mekka wodniaków – otwarty teren i obecność góry działającej jak deflektor stwarzają dobre warunki do rozwoju sportów wiatrowych. Dlatego przystań wodna w Borzygniewie, gdzie można wypożyczyć sprzęt pływający, pobrać lekcje w Szkole Windsurfngu, rozwija się doskonale stając się centrum dla aktywnych.

 

Plaża na Cyplu To miejsce z innej bajki – jeśli szukasz miejsca bez zgiełku i gwaru to zajrzyj do Maniowa. Jezioro jest zdecydowanie mniejsze od pobliskiego Mietkowskiego ale… bardzo sympatyczne. Obok plaży jest też łowisko dla wędkarzy. Oprócz zaplecza sanitarno-gastronomicznego jest pole namiotowe i camping. Wejście na teren jest płatne ale rowerzysta zapłaci tylko 2 zł.