Grodno na kolorowo

 

Iluminacja, szczególnie barwna, to ciągle u nas jeszcze towar luksusowy. Zapraszam Was dzisiaj do obejrzenia kolorowych impresji fotograficznych z Zamkiem w roli głównej. Bardzo kameralny pokaz możliwości oświetlania architektonicznego przygotowała firma LBL. Zdarzenie odbyło się przeszło rok temu i na razie nic nie wskazuje, że będzie można oglądać to w rzeczywistości. Warto zerknąć więc te unikatowe fotografie, uruchamiając przy tym wyobraźnię.

Sgraffiti na bramie wejściowej (a i sama brama) w kreatywnym oświetleniu prezentowało się bardzo efektownie.

 

Na dziedzińcu zamkowym można było podziwiać grę kolorów.

 

Podświetlona w pętli kolorów wieża była pewnie widoczna z dalekiej odległości i z pewnością zwracała uwagę na obiekt.

 

Najbardziej zaskoczył mnie wewnętrzny dziedziniec zamkowy. W dzień ceglane, mocno zniszczone ściany nie robią specjalnego wrażenia. Tym razem było zupełnie inaczej. Organizator na trzech ścianach pokazał różne koncepcje oświetlania takich obiektów. Po lewej stronie było stałe (skromne) i naturalne światło w środku była colorama plus dodatkowe kreatywne podświetlenie otworów okiennych, po prawe (z tyłu) lampy dedykowane specjalnie do cegieł.

Pewnie takie rozwiązania mogłyby znacznie podwyższyć atrakcyjność wielu budowli. Czy koszt wykonania takiej instalacji byłby ekonomicznie uzasadniony to trudno mi powiedzieć, z pewnością warto było przyjechać. Szczególnie, że nie musiałem płacić za bilet.